Warren Buffett cytaty: 34 cytaty i aforyzmy

Pierwsze inwestycje Buffetta obejmowały zakup akcji różnych firm. Kluczowym momentem w jego karierze było połączenie kilku partnerskich funduszy inwestycyjnych w spółkę Berkshire Hathaway w 1965 roku. Od tego momentu Berkshire Hathaway stała się jednym z najpotężniejszych konglomeratów na świecie, generując olbrzymie zyski z inwestycji w różnorodne branże, od ubezpieczeń po branżę spożywczą. Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie słyszałeś o Warrenie Buffecie. Jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i znany jest ze swoich mądrych rad inwestycyjnych.

Dowiedz się, jakie zasady rządzą tym podejściem i jak można z niego skorzystać. Warren Buffett jest znany nie tylko z doskonałego instynktu inwestycyjnego, ale także z filantropii. W 2006 roku zadeklarował przekazanie większości swojego majątku na cele charytatywne, głównie za pośrednictwem fundacji charytatywnej Billa i Melindy Gates. Jego filozofia inwestycyjna, oparta na mądrości, cierpliwości i długoterminowym podejściu, czyni go wzorem dla wielu inwestorów na całym świecie.

  • Nawet jeśli inwestycja wydaje się obiecująca, brak wiedzy na jej temat może prowadzić do poważnych strat.
  • Zanim zainwestujesz zgodnie z strategią 90/10, warto zrozumieć, czym jest indeks S&P 500.
  • Jeżeli o mnie chodzi, rynek papierów wartościowych nie istnieje.
  • Wielkie okazje inwestycyjne pojawiają się, gdy wspaniałe spółki są dotknięte przez niespodziewane okoliczności, które powodują przecenę akcji.

Buffett wykazywał zdolności inwestycyjne już w młodym wieku, sprzedając gumy do żucia i gazety sąsiadom. Jego prawdziwa pasja do inwestowania zaczęła się podczas nauki w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii oraz pod opieką Benjamina Grahama na Uniwersytecie Columbia. Dowiedz się, jak korzystać z webinarów, aby zarabiać na swoich blogach i witrynach e-commerce.

Buffett zbudował majątek, bo odsetki od zgromadzonych pieniędzy pracowały na jego korzyść, a nie na korzyść innych. „Widziałem wiele osób, które upadły z powodu alkoholu i dźwigni finansowej – dźwigni finansowej pożyczonych pieniędzy” – stwierdził. Buffett kładzie nacisk na zachowanie kapitału i unikanie strat. Pierwszą zasadą inwestowania jest unikanie utraty pieniędzy, co podkreśla jako kluczowy element zdrowej strategii inwestycyjnej.

Warren Buffett cytaty, myśli, wskazówki

W 2021 roku odzyskał pewność siebie i intensywnie inwestuje w energetykę i farmaceutyki. Warren Buffett podkreśla, że kupowanie nisko i sprzedawanie wysoko wydaje się proste, ale większość ludzi postępuje dokładnie odwrotnie. Kupują po wygórowanych cenach i sprzedają, gdy inni już odnieśli zyski, a wartość ich majątku spada.

Polegać wyłącznie na makroekonomii jest tak trudno, jak dokładne przewidzenie wyniku wyborów. Prognozowanie ruchów inwestycji to równie niepewne jak zgadywanie liczby głosów, jakie uzyska dany kandydat w wyborach. Zastosowanie strategii 90/10 pozwala na zrównoważone inwestowanie oszczędności. Przemyśl jej zasady i zacznij inwestować zgodnie z planem, osiągając stabilność finansową na lata. Warren Buffett, urodzony 30 sierpnia 1930 roku, to amerykański inwestor, biznesmen i filantrop, którego historia jest niezwykle inspirująca.

  • Warren Buffett, urodzony 30 sierpnia 1930 roku, to amerykański inwestor, biznesmen i filantrop, którego historia jest niezwykle inspirująca.
  • W 2006 roku zadeklarował przekazanie większości swojego majątku na cele charytatywne, głównie za pośrednictwem fundacji charytatywnej Billa i Melindy Gates.
  • Sprawdź, jakie są najcelniejsze spostrzeżenia człowieka, który wyróżnia się wśród miliarderów.
  • Firma podwoiła stawkę w tym roku, zwiększając swoje udziały w każdej firmie do średniej powyżej 8,5 proc., gdy rynek akcji w Japonii wzrósł do 33-letnich maksimów.
  • Dochody z inwestycji ubezpieczeniowych wzrosły do 2,5 miliarda dolarów, z 1,4 miliarda dolarów z tego samego okresu rok temu.

Rentowności obligacji skarbowych osiągnęły poziom niewidziany od ponad dekady w październiku, zanim cofnęły się w zeszłym tygodniu po tym, jak Rezerwa Federalna utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie po raz drugi z rzędu. Buffett podkreśla, że zapasy gotówki są niezbędne, kiedy przychodzi czas płacenia rachunków. Buffett radzi unikać jak ognia pożyczania pieniędzy, a przede wszystkim zadłużania się na kartach kredytowych, które mają często bardzo wysokie oprocentowanie. Dlatego zwróć uwagę na to, w jaki sposób wydajesz pieniądze, pracuj nad dobrymi nawykami i staraj się rugować rutyny rujnujące finanse osobiste. Zasada nr 2 to nigdy nie zapominanie o zasadzie nr 1.”
– Fortuna, 6 lutego 2017.

Spadki na giełdach, bo jastrzębie w Fed na razie nie chcą obniżać stóp procentowych

Jednak w zależności od profilu inwestora, można wybrać strategię; na przykład, dla inwestorów z wyższym poziomem tolerancji na ryzyko, można dostosować sposób alokacji kapitału lub wybrać model 70/30 lub 60/40. Berkshire Hathaway Warrena Buffetta w sobotę zgłosiło wzrost zysków operacyjnych w trzecim kwartale oraz rekordowo wysoką ilość gotówki, wynoszącą 157 miliardów dolarów. 93-latek po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo dobrym inwestorem. „Cena jest tym, co płacisz, wartość tym, co dostajesz” – mówi Buffett. Często tracimy pieniądze, kiedy wydajemy je na rzeczy o niskiej wartości.

— To było jakby Bóg otworzył skrzynię i po prostu zaczął wlewać do niej pieniądze — powiedział Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway, o inwestycjach w wywiadzie dla podcastu Acquired, który został udostępniony w październiku. „Ktoś siedzi dziś w cieniu, ponieważ dawno temu ktoś posadził w tym miejscu drzewo” – mówi Buffett. Jednym słowem wszystko, co ulepszy twoje talenty i sprawi, że będziesz bardziej wartościowy, poprawi twoją pozycję na rynku pracy (szczególnie cenna wskazówka, kiedy zastanawiasz się jaka praca jest dla ciebie odpowiednia).

Przeprowadziliśmy się do Kopenhagi, aby wychować tam nasze dzieci. Było warto?

Sprawdź, jakie są najcelniejsze spostrzeżenia człowieka, który wyróżnia się wśród miliarderów. “Im bardziej głupie zachowanie rynku, tym większa szansa dla biznesowego inwestora.”
– Przedmowa, Inteligentny Inwestor, 2003 r. Buffett uznaje czas jako sprzymierzeńca dobrych firm i długoletniego inwestora.

Sztuczna inteligencja rozpęta apokalipsę na rynku pracy. Oto najwięksi zwycięzcy i przegrani [ANALIZA]

Łańcuchy przyzwyczajenia są zbyt lekkie aby je poczuć, do czasu aż nie staną się zbyt ciężkie aby je rozerwać. Amerykańskim przedsiębiorcą znajdującym się w elicie najlepszych inwestorów giełdowych. Jest także znany z filantropii i życia na skromnym poziomie mimo posiadanego bogactwa.

“Jeśli jesteś wśród 1 proc. najszczęśliwszych ludzi na świecie, jesteś winien reszcie ludzkości, by myśleć o pozostałych 99 proc.” Geico, należąca do Berkshire i jedna z największych firm ubezpieczeniowych w kraju, zgłosiła zysk w wysokości 1,053 miliarda dolarów — znaczny wzrost w porównaniu do straty 759 milionów dolarów w trzecim kwartale zeszłego roku. 92-letni inwestor zapowiedział, że nie zamierza w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę i pozostanie prezesem Berkshire Hathaway.

Książka 48 Laws of Power sprawi, że będziesz lepszym menedżerem

Zadłużamy się na karcie kredytowej kupując przedmiot niepotrzebny lub z którego później nie korzystamy. Inwestor podkreśla, że zanim zainwestujemy, warto dobrze zrozumieć rynek, na którym zamierzamy ulokować nasze środki. Nieznajomość ryzyka inwestycji może zakończyć się utratą kapitału. Nawet jeśli inwestycja wydaje się obiecująca, brak wiedzy na jej temat może prowadzić do poważnych strat. “Pierwszą zasadą inwestowania jest nie tracić. Drugą zasadą inwestowania jest niezapominanie o pierwszej zasadzie. I to są wszystkie zasady. Jeśli kupujesz rzeczy znacznie poniżej ich wartości i kupujesz ich kilka, w zasadzie nie tracisz pieniędzy”. Prezes Berkshire Hathaway Warren Buffett, zwany też wyrocznią z Omaha, jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych inwestorów w historii, a także za jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Buffett uznaje, że krótkoterminowe prognozy oparte na wynikach spółki w krótkim lub średnim okresie są niewystarczające do oceny inwestycji. Wybiera spółki, które wykazują trwały trend wzrostowy przez 10 lat, co jest kluczowe dla osiągnięcia długoterminowych zysków. Warren Buffett, zawsze starannie wybierając swoje inwestycje, skupia się na silnych globalnych rynkach. Kieruje się analizą historii zysków tych spółek, wybierając je na podstawie ich solidnej historii rynkowej i dominującej pozycji w branży. Warren Buffett przestrzega przed próbą przewidywania kierunku giełdy, gospodarki, stóp procentowych czy nawet wyników wyborów.

Zanim zainwestujesz zgodnie z strategią 90/10, warto zrozumieć, czym jest indeks S&P 500. Dowiedz się, jakie korzyści płyną z inwestowania w ten kluczowy indeks rynku amerykańskiego. Strategia 90/10 opiera się na zasady alokacji 90% kapitału inwestycyjnego w niedrogie fundusze indeksowe S&P 500 oraz 10% w krótkoterminowe obligacje rządowe. Sprawdź, dlaczego to właśnie ta proporcja jest kluczowa dla sukcesu tej strategii. Warren Buffett opracował strategię inwestycyjną 90/10, mając na celu efektywne inwestowanie oszczędności w fundusze emerytalne.

close