Siły Motive kryptowalut (część I)

Przenoszenie sił kryptowaluta (część I)

W 2017, nastąpił ostry skok cen kryptowalut i rosnącego zainteresowania inwestorów na całym świecie. W jaki sposób rynki kryptowalut nadal ewoluują i jak zmieniają się czynniki napędzający zmiany cen?Bitcoin i kryptowaluta rynki mają długą drogę od “magiczne pieniądze Internet” z początku 2010s i spekulacyjnych wzloty i upadki z ostatnich kilku lat. Co kiedyś było głównie plac zabaw dla anarcho-kapitalistów, okazjonalnych entuzjastów i (w niektórych przypadkach) osoby zaangażowane w nielegalną działalność stała się kwitnącej globalnej branży.Innowacje technologiczne oparte na kryptowaluta i technologii Blockchain mają potencjał do gruntownie ukierunkowania i zmiany systemów finansowych na świecie i są coraz częściej wykorzystywane do tego celu; w tym samym czasie, Bitcoin i inne kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne do wykorzystania w różnych zastosowaniach.Innymi słowy, ekosystem kryptowalut ma znacznie więcej punktów kontrolnych niż dotychczas: napływ nowych użytkowników, kapitał instytucjonalny i inne rodzaje inwestycji mają stabilizowane rynki. Wielu brokerów Forex z naszej oceny zorganizowało handel CFD na kryptowalutach. Podczas gdy ceny kryptowalut są wciąż zmienne, zmienność maleje z biegiem czasu, zwłaszcza na rynku BitcoinJednak, teraz, że hype i spekulacji mają mniejszy wpływ na ceny-jakie są czynniki napędowe za ceny Bitcoin i innych kryptowalut?

Partnerstwo, Psyche i polityka: kierowcy kryptowaluta

Indexica, firma, która opisuje się jako interaktywna platforma analityki internetowej używana do konwertowania globalnych wydarzeń na metryki ilościowe, wskaźniki predykcyjne i sygnały strategiczne, mówi, że sterowniki cen Bitcoin są teraz znacznie bardziej skomplikowane niż w przeszłości.W wywiadzie dla Bloomberga, Zack Selbertem, CEO Indexica, powiedział, że “Bitcoin jest częścią krajobrazu finansowego w bardzo wzajemnie ze sobą połączone i dojrzały sposób. Dowodem na to jest również wpływ zmian cen BTC na innych rynkach finansowych. Badanie na Uniwersytecie Akdeniz w Turcji w 2018, opublikowane w Eastern Journal of European Studies, wykazało, że istnieje związek przyczynowy między ceną Bitcoin a ruchami indeksu S&P 500. Wyniki pokazują, że negatywny wstrząs w Bitcoins skutkuje negatywnymi i dodatnimi wstrząsami w indeksie S&P 500, a pozytywny wstrząs w Bitcoins skutkuje negatywnymi wstrząsami w indeksie S&P 500Naukowcy doszli do wniosku, że znaczna liczba inwestorów na rynku S&P 500 ma wystarczające informacje na temat rynku Bitcoin, uważnie monitoruje postęp technologiczny oraz że istnieje duże zainteresowanie aplikacjami komputerowym, które przyciągają uwagę użytkowników.Jednak w badaniu odnotowano również, że nie ma związku przyczynowego między negatywnymi, dodatnimi i pozytywnymi ujemnych wstrząsów między Bitcoin i złoto, ropa Brent, USA dolara i indeksu BIST100, i że Bitcoin jako waluta nie wydają się znacząco dotknięte zdarzeniami makrofinansowymi.

Rynki Bitcoin: krótka historia

Teraz, że Bitcoin ma wielką historię, wszystko może sprawić, że ruch, tak jak wszystko może zrobić złoto lub przenieść walutę. Cena BTC i kryptowalut w ogóle można zmienić za pomocą regulacji rządowych, kluczowych wpływów rynkowych, kradzieży i Break-in.Cena Bitcoin jest pod wpływem nowych zjawisk, takich jak kryptowaluty, “pompa i zrzut”, a nawet siły geopolityczne, takie jak USA-chiński wojny handlowej lub niestabilności w Hong Kongu. Innymi słowy, Bitcoin nie istnieje już w próżni. W przeszłości rynki kryptowalut były stosunkowo odizolowane od zmian zachodzących w świecie zewnętrznym. Nie było kapitału instytucjonalnego przepływającego i z rynków kryptowalut; były to Altowe monety, ale ekosystem był znacznie mniejszy.W dawnych czasach, rynki kryptowaluta wydawała się prawie w całości składa się z inwestorów detalicznych, którzy byli zainteresowani tymi “magiczne pieniądze internetowe”. Były małe grupy ludzi i branż, które opierały się na Bitcoin do przeprowadzania nielegalnych transakcji. Następnie, około dwa lata temu, fala spekulatywnego agiotażu zdobył krypto-przestrzeń. Dwa lata temu rynek był znacznie bardziej wrażliwy na spekulantów, dziki nieokorany popyt ze sprzedaży detalicznej inwestorów i wiele fałszywych transakcji, “pompa i zrzut”, i tak dalejSpekulacyjnych bańki, które powstały na koniec 2017 wybuch bezceremonialnie. To było po ponad rok stagnacji i spadku cen, okres, który stał się znany jako “Crypto-zima”. W 2018, podczas krypto-zima, ceny wydają się być napędzane przez brak opcji użytkowania, poprzez oczekiwania deflacji, regulacji, hacking i ogólne negatywne sentyment.

Partnerstwa i głównych graczy wprowadzanych do szerszego Crypto-ekosystemu może przenieść BTC

Teraz jednak Bitcoin stał się znacznie bardziej wyrafinowanym mechanizmem. W badaniu Bloomberg stwierdzono, że ceny Bitcoin poruszają się z powodu konkurencyjnych technologii cyfrowych, kryptowalut i nowych technologii Blockchain. Jednym z przykładów było niedawne partnerstwo między MasterCard i Blockchain firmy R3. Chociaż partnerstwo między MasterCard (dobrze znana firma nie uczestniczy w płatnościach kryptograficznych) i R3 (korporacyjna firma deweloperska Blockchain) nie ma bezpośredniego związku z Bitcoin, fakt, że technologia Blockchain jest mówiona w kontekście czegoś tak wielkiego i znanego jak MasterCard może mieć absolutnie pozytywny wpływ na cenę Bitcoin. W rzeczywistości, Cena Bitcoin pokazał tendencję wzrostową na kilka dni po ogłoszeniu partnerstwa między dwiema firmami: 11 września, kiedy pojawiła się wiadomość o partnerstwie, Cena BTC wahała się około $10 150, a do września 13 wzrosła do prawie $10 400Ceny mogą się znacznie wahać w zależności od oświadczeń głównych graczy w branży, jak miało to miejsce na początku roku z firmą Microsoft. Innym przykładem jest ogłoszenie projektu Facebook Libra w czerwcu tego roku. Mniej niż dwa tygodnie po oficjalnym dokumencie projektu został opublikowany w połowie czerwca, Cena BTC osiągnął roczny maksymalnie prawie $13 700. Jesienią, gdy niektórzy uczestnicy opuścili projekt, Bitcoin spadł do $8 000.

close