Przenoszenie sił kryptowaluta (część I)

Przenoszenie sił kryptowaluta (część ІI)

Czy Bitcoin jest “bezpiecznym portem”?

Ostatnio inwestorzy zaczęli oglądać Bitcoin jako bezpieczny atut, wraz ze złotem i innymi metalami szlachetnymi. To byłoby nie do rozmyślania dwa lata temu, ale rynek jest dojrzewanie, a konsolidacja cen pokazuje, że tendencja ta rozwija. Jednak nie każdy zgadza się z tym. CoinDesk Cryptographic Exchange grupy badawczej, w artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu, wyraził pogląd, że Bitcoin można uznać za bezpieczną przystań w czasach kryzysu.Wszystko zależy od możliwości i pozycji inwestora. Bitcoin może być ryzykownym atutem dla venture kapitalistów w Dolinie Krzemowej i atutem bez ryzyka dla osób złowionych w kryzysie walutowym. Na przykład w Wenezueli popyt na Bitcoin gwałtownie wzrósł od czasu kryzysu finansowego i późniejszej hiperinflacji. Oprócz Wenezueli, możemy spojrzeć na Chiny. Istnieje korelacja między okresami słabości Juana chińskiego (CNY) a ceną BitcoinGdy juanów waha się, BTC ceny wydają się nieznacznie wzrosnąć. Jednak w odniesieniu do rozwiniętych rynków, Większość analityków zgadza się, że Bitcoin po prostu nie ma podstaw, aby uznać za bezpieczny zasób schronienia. Jednak nie oznacza to, że nie może stać się atutem bez ryzyka w trakcie lub po następnym spadku. Tak więc, Jerome Powell, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej, po nazwie Bitcoin jako spekulacyjny akumulator wartości. I rzeczywiście, Bitcoin wydaje się mieć tendencję do ograniczania zmienności. Rynek kryptowalut, zwłaszcza Bitcoin, konsolidacja w drugiej połowie roku. Jest mniej podatny na różne ogłoszenia i wydarzenia, hype, strach, wątpliwości i niepewność. Uruchomienie platformy Bitcoin FuturesBact stworzyło w pełni regulowany rynek dla klientów instytucjonalnych.

Kryptokytes nadal odgrywają ważną rolę

Chociaż Rynki Bitcoin stają się coraz mniej lotne i bardziej dojrzałe, niektórzy analitycy zauważyli, że rynek Bitcoin nie jest porównywalny z innymi rodzajami aktywów, ponieważ duża liczba kryptowalut jest przechowywana w zasobach małej grupy przedsiębiorstw zwanych ” wielorybów “. Te tzw “wielorybów” są inwestorzy, którzy posiadają dużą część pewnej kryptowaluta.Mitesh Shah, założyciel i dyrektor generalny Omnia Markets, Inc kryptowaluta platformy analitycznej, wskazał na fakt, że tylko w ciągu jednego tygodnia było kilka “wielorybów” transakcji wokół Bitcoin. W jednym przypadku, 900 000 000 dolarów amerykańskich w Bitcoins zostały przeniesione na transakcję, z opłatą transakcyjną tylko 166 dolarów amerykańskich. W innym przypadku, około $5 000 000 wartości Bitcoins zostały przeniesione do portfela z opłatą transakcyjną w wysokości $0,69 za transakcjęTakie duże transakcje mogą mieć znaczący wpływ na kryptowaluty same w sobie, ale efekty te można łatwo zwiększyć przez fakt, że transakcje są ściśle monitorowane przez kryptoinwestorów na całym świecie. Historycznie, takie duże oferty zostały dokonane przez wieloryby po długiej akumulacji monet kupionych w niskiej cenie. Wieloryby są mniej podatne na zmienność na rynku Bitcoin niż na innych rynkach. Wielu badaczy przybyło do wniosku, że większość z nich są wiarygodnymi inwestorami i poszukiwaczami zysku, którzy są mało prawdopodobne, aby gwałtowne ruchy. Ale jeśli tak, mogą mieć ogromny wpływ na cenę. Jednakże, jeśli chodzi o inne kryptowaluty o niższej kapitalizacji rynkowej, wieloryb może wpłynąć na cenę. Często mogą zapomponować cenę tylko jednej monety.

Popyt i dostawa określają również ceny.. ы

Mimo wszystko jednak, dobre podaży i popytu są nadal być może najbardziej wiarygodnych wskaźników cen kryptowaluta. Podobnie jak w każdej klasie aktywów, podstawowym czynnikiem wpływającym na ceny kryptowalut są podaż i popyt. Jak widzieliśmy w przeszłości Bitcoin upsurges, popyt eksplodował i ceny wzrosły szaląco. Charakterystyczną cechą podaży i popytu w krypto-sferze jest przede wszystkim oparta na “Psyche rynku”. Jak nastroje i optymizmu rosną w branży, popyt na kryptowaluty, a tym samym podwyżki cen. Istnieją również czynniki, które przyczyniają się do wzrostu nastrojów i optymizmu-głównie rosnące poparcie dla prawodawstwa do zarządzania przemysłem na poziomie globalnym.Popyt na kryptowaluty rośnie, gdy regulatory finansowe ustanawiają korzystne dla nich zasady. Rzeczywiście, Indexica stwierdził również, że sentyment był ważnym czynnikiem w wskaźnikach cenowych: według Bloomberg, “Bitcoin jest najsilniejszym prognostyczny środek był jego iloraz, co wykazało, że najczęściej mówił o w połączeniu z bardziej tradycyjnych Walut. Innymi słowy, Indexica stwierdziła, że częste odniesienia do Bitcoin i konteksty, w których została wymieniona, były ważnymi wskaźnikami cen BTC.

close