Chiny i Rosja mogą stać się bezpieczną przystanią

Chiny i Rosja mogą stać się bezpieczną przystanią dla kryptowaluta Facebooka

Stany Zjednoczone i UE nie rozumieją Libra

Kiedy Facebook opublikował dokument projektu Libra w połowie czerwca 2019, firma wyglądała całkiem optymistycznie. Projekt był podyktowany humanitarnymi transakcjami rozrachunku niebankowymi, redukując koszty wysyłania przekazu i zapewniając szeroki dostęp do bardziej wydajnych usług finansowych dla wszystkich.Ale regulatory przyszedł prawie tak szybko, jak to miało. Bank Centralny Francji wezwał do kontroli Libra. Grupy docelowe powstały w ciągu kilku dni, przesłuchania zostały zaplanowane w Senacie i Kongresie Stanów Zjednoczonych, i stało się jasne, że Facebook musiałby uruchomić kampanię uświadamiania, jeśli chciał, aby jego projekt został ukończony. Forex firmy z USA jest mało prawdopodobne, aby przełączyć się na tę walutę. Ponadto, szybko stało się jasne, że “niewykorzystane” rynki, w których Nowa kryptowaluta był przeznaczony nie były tak gościnni jak Facebook może początkowo myślał.

Kraje rozwijające się kontra Libra

Rozwijający się świat wykazał podobną wrogość wobec tego projektu. Może to być spowodowane tym, że zobaczyli groźbę, jaką Libra stwarzała dla ich gospodarek narodowych: w krajach, w których przeważają systemy monetarne, łatwo dostępna waluta cyfrowa mogłaby potencjalnie stać się domyślną walutą, poważnym problemem. Dlatego rządy krajów rozwijających się podjęły działania przeciwko Libra.Być może największym ciosem do tej pory był wrogość przedstawiony przez rząd Indii. Jeszcze przed Facebook, Indie już pracował, aby uczynić go bardzo trudne dla swoich obywateli do korzystania z kryptowaluta. Jeden akt prawny nawet zaoferował dziesięć lat pozbawienia wolności jako karę za korzystanie lub posiadanie kryptowaluta.Tak więc, to nie był szok, gdy Facebook ogłosił, że nie uruchomi Libra w Indiach z powodu problemów regulacyjnych. Jednakże, możliwość, że Indie zostaną wykluczone z projektu spowoduje poważny cios projektu-wcześniej indyjski rynek transferowy pieniędzy miał być głównym celem projektu-więc raport Facebook za drugi kwartał ogłosił, że ” nie może być żadnej gwarancji, że Libra lub nasze powiązane produkty i usługi będą dostępne na czas lub w ogóle “nie było też wielkim zaskoczeniem.”Akceptacja takiej waluty na rynku podlega znacznej niepewności”, mówi raport. “«… Nie mamy znaczących wcześniejszych doświadczeń z cyfrowymi walutami lub technologiami Blockchain, które mogłyby negatywnie wpłynąć na naszą zdolność do pomyślnego opracowywania i sprzedawania tych produktów i usług. Ale mimo, że Indie mogą być z pytaniem, a Stany Zjednoczone nie jest zainteresowany w tym projekcie albo, istnieją inne duże rynki na świecie. Po tym wszystkim, Indie i Stany Zjednoczone są tylko drugim i trzecim największym krajem na świecie.

Librais może być zakazane w Chinach, zbyt

Cóż, w rzeczywistości, Chiny nie wydają się być zainteresowani w nowym projekcie, a biorąc pod uwagę stosunek kraju do Crypto i Facebook, nie jest to zaskakujące w ogóle. Facebook został zakazany przez chiński rząd w 2009, a zakaz jest nadal na miejscu. Pod koniec 2017, chiński rząd wprowadził szereg zakazów w branży kryptowaluta i wykorzystanie kryptowaluta w kraju.Ale Libra może przejąć chiński rynek, jeśli Facebook jest gotowy do spełnienia ewentualnych wymagań władz chińskich. Jedyną możliwością jest to, że Facebook sprawi, że jakiś kontrakt do włączenia Juana chińskiego w koszyku, który obsługuje Libra, a może nawet wprowadzić wersję Libra tylko dla chińskiego juana, dając chiński rząd pełnej przejrzystości i kontroli przepływów walutowych.

Korzystanie z obcej waluty cyfrowej może stanowić zagrożenie dla

Niespodziewanie, Chiny zdają się rozpoznawać fakt, że cyfrowa waluta będzie częścią jego przyszłości i przyszłego świata. Kraj ten nie podjął kompletnego “zamkniętego” podejścia do idei szeroko używanej waluty cyfrowej-tak długo, jak cyfrowa waluta jest pod ścisłą kontrolą.Głównym dowodem jest to, że people’s Bank of China jest podobno budowania własnej waluty cyfrowej w odpowiedzi na zagrożenie Libra może stanowić do systemu finansowego Państwa. Początkowo NBK zaczął badać rozwój własnej waluty cyfrowej w 2014, ale projekt zatrzymał się na kilka lat. Ale według raportu z 8 lipca do South China Morning post, Libra zwrócił wysiłki kraju w dziedzinie cyfrowej waluty.NBK dyrektor Wang Xin wyjaśnił obawy kraju o tym, co Libra może zrobić dla gospodarki chińskiej: “Jeśli waluta cyfrowa jest ściśle powiązana z USA dolara, może stworzyć scenariusz, w którym waluty suwerenne współistnieć z USA. dolara jako centralnej waluty cyfrowej, “powiedział. Wren Zhengfei, założyciel i CEO chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei, również wezwał do stworzenia chińskiego konkurenta Libra. “Chiny mogą również wydać taką walutę na własną rękę”, powiedział włoski News publikacji L’Economia. “Po co czekać na innych, aby go zwolnić? Moc kraju jest zawsze silniejszy niż firma internetowa.

Rosja przyjmuje inne podejście

Od kilku lat Rosja bada możliwość tworzenia własnej waluty cyfrowej, CryptoRuble. Wydaje się, że kraj nie widzi Libra jako konkurenta do krajowej waluty kraju, a Libra będzie uważany za każdą inną walutę cyfrową. Chociaż rynek rosyjski jest tylko 9 największych na świecie pod względem populacji, status kraju jako globalnej władzy może oznaczać, że jego postawa polityczna na Libra ma pewne “wpływ” na projekt. Ale wydaje się mało prawdopodobne, że Libra będzie miał duży wpływ na decyzję kraju, aby uruchomić (lub nie do uruchomienia) CryptoRuble. Projekt wydaje się być naprzód, choć jego Data premiery i inne szczegóły dotyczące jego przyszłości są nadal niejasne.Libra może wreszcie dostać regulatory zrobić coś na temat branży kryptowaluta. Możliwe jest, że nawet bez Libra, organy regulacyjne mogą nadal tworzyć przepisy dla przemysłu i że można by podjąć krajowe wsparcie w zakresie tworzenia walut. Ale możliwe jest również, że przemysł kryptowaluta może przyjść pierwszy (mniej lub bardziej). Ani chiński rząd, ani państwowe chińskie przedsiębiorstwa, takie jak te, które nie chcą mieć konkurenta w RMB, który działa dobrze w Chinach. W tym samym czasie, inicjatywy takie jak CryptoRuble dostarczają pewne dowody, że przemysł będzie nadal poruszać się naprzód, niezależnie od tego, czy Libra jest zwolniony, czy nie.

close